Ks 1920 Mosina - strona nieoficjalna

Herb
  • Zapraszamy na mecz IV LIGI KS1920 Mosina-Noteć Czarnków godz 16.00 25.03.2012 stadion OSIR

Seelze 2014
Ładowanie...

Seelze 2014

• autor: lena100, 2014-09-06 10:52

Wyjazd do Niemiec
Miejscowość Seelze (koło Hannoveru)
Hannover96 Fussballshule
5.09 – 7.09.2014

DZIEŃ PIERWSZY

Piątek rozpoczęliśmy zbiórką w Mosinie o godz. 5.00 by o 5.15 ruszyć w drogę do Seelze.
Trasa długa ale dobre warunki spowodowały, że na miejsce dotarliśmy już ok godz. 13.00 tak jak sobie wcześniej zaplanowaliśmy.
Zostawiliśmy rzeczy i poszliśmy na obiadek. Po jedzeniu rozpakowalismy się i przeszliśmy na otwarcie Hannover96 Fussballshule. Koordynator szkółki Hannoveru96 przedstawił trenerów prowadzących zajęcia dzisiejszego dnia. Był w nich Polak Roman Wójcicki z którym później Nasza grupa przeszła na zajęcia.(jak później z resztą chłopcy się dowiedzieli jedna z najbardziej znanych postaci polskiego futbolu, m.in. uczestnik MŚ w 1978 i 1982 roku, zdobywca brązowego medalu na tym drugim turnieju, półfinalista Pucharu Mistrzów /dawnej Ligi Mistrzów/ )
Chłopcy początek mieli niemrawy co było spowodowane podróżą, jednak z biegiem czasu coraz lepiej wykonywali ćwiczenia. Trener Wójcicki na zakończenie treningu zaaplikował dużą frajdę dla chłopców w postaci uderzeń na bramkę w formie zabawowej. Pochwalił Naszych zawodników za dobra pracę na zajęciach. Po regulaminowym treningu dodatkowo zawodnicy rozegrali mecz z Trenerami.
Zajęcia przebiegły sprawnie i bez urazów.
Po odpoczynku grupa przeszła na kolację, następnie chłopcy mieli czas dla siebie.
O godz. 21.00 chłopców czekała jeszcze odprawa z Trenerem, gdzie nastąpiło podsumowanie dnia i przypomnienie głównych zasad zachowania na czas wyjazdu.

W rozwinięciu newsa informacja o klubie Hannover 96 i przedstawienie sylwetki Romana Wójcickiego.

Hannover 96 – niemiecki klub piłkarski, z siedzibą w Hanowerze (Dolna Saksonia). Klub został założony w 1896 roku, jego największym sukcesem były dwa tytuły mistrza Niemiec w okresie przed założeniem Bundesligi, w latach 1938 i 1954 oraz Puchar Niemiec w roku 1992, kiedy to zespół zdobył go jako klub drugoligowy. Był to pierwszy zdobywca Pucharu Niemiec spoza Bundesligi.
Ostatni sezon w Bundeslidze 2013/2014 Hannover 96 zakończył na 9 pozycji wyprzedzając m.in. takie zespoły jak: Wolfsburg, VfB Stuttgart czy Werder Brema.

Roman Mirosław Wójcicki (ur. 8 stycznia 1958 w Nysie) – piłkarz polski grający na pozycji obrońcy.
Karierę zaczynał w 1969 roku w Stali Nysa jako napastnik. Grał dobrze i trafił do opolskiej Odry. Wkrótce został włączony do kadry seniorów, która w 1977 wywalczyła Puchar Ligi Polskiej w piłce nożnej. W ekstraklasie zadebiutował 24 lipca 1977 w meczu z Polonią Bytom. W 1978 roku trafił do młodzieżówki, a następnie do reprezentacji. Zadebiutował przeciwko Irlandii w Łodzi. Pojechał na argentyński mundial, ale nie zagrał w żadnym spotkaniu. Wiosną 1980 trafił do Śląska Wrocław. Na swój drugi mundial – w Hiszpanii w 1982 pojechał tuż po zdobyciu ze Śląskiem wicemistrzostwa Polski. W Hiszpanii Polacy wywalczyli III miejsce a Wójcicki zagrał w ostatnim meczu z Francją. Po Mistrzostwach przeszedł do Widzewa. W swym pierwszym sezonie wywalczył wicemistrzostwo Polski oraz awans do półfinału Pucharu Mistrzów. 1985 rok to III miejsce w lidze, Puchar Polski. Rok 1986 to ostatni sezon Wójcickiego w polskiej lidze zakończony III miejscem i 4 golami. Pojechał też na swoje trzecie Mistrzostwa Świata do Meksyku i wreszcie grał w podstawowym składzie. Wystąpił we wszystkich 4 spotkaniach, ale podobnie jak reszta drużyny nie zachwycił. Potem przeszedł do beniaminka Bundesligi FC Homburg. W 1988 jego klub spadł z ligi, a po roku do niej powrócił. Wójcicki jednak przeszedł do innego spadkowicza – Hannover 96. Wiosną 1989 po fatalnych występach w reprezentacji przeciwko Szwecji i Anglii pożegnał się z reprezentacją. W Hannover był jednak czołowym zawodnikiem. Mimo nieudanych ataków na Bundesligę awansował do finału Pucharu Niemiec w 1991 a rok później zdobył to trofeum. Latem 1993 odszedł z klubu do zespołu ligi regionalnej ligi Havelsee, gdzie przez 4 lata był grającym trenerem. Po zakończeniu kariery szkolił drużyny z niższych lig niemieckich.
Roman Wójcicki wystąpił w reprezentacji A w 62 meczach i strzelił 2 gole (27 stycznia 1984 r. zapewnił zwycięstwo nad Chińską Republiką Ludową, 17 maja 1987 r. zdobył bramkę przeciwko Węgrom).
Strzelił 27 goli w polskiej ekstraklasie (8 dla Śląska) i 8 w Bundeslidze.

autor: lena100 2014-09-06 10:59:46

Profil lena100 w Futbolowo Dwóch zawodników nie ma na zdjęciu sprzedani za 10 euro do Hannoveru 96

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.